logo

Tekuté oční linky

Pokud chcete své oči zvýraznit, otevřít a upoutat na ně pozornost, oční linky dokáží s vaším pohledem opravdové divy. Ale pokud je použijete nesprávným způsobem, mohou vám oční linky přidat léta navíc a pohled očí utopit.

Některé ženy si myslí, že s přibývajícími lety by měly linky odložit, ovšem není to pravda, jediné co potřebují, je správný výběr barvy oční linky. Existuje mnoho způsobů, jak s dají oči pomocí linek zvýraznit. Ať už jsou to tenké jemné linky, které rámují řasy až po výraznější provedení a velmi extrémní linky, které využijete například na módních přehlídkách. I když existuje mnoho možností provedení, cíl zůstává vždy stejný a to zvýraznění a nasměrování pozornosti k vašim očím.

Je zde jednoduché pravidlo, které platí pro všechny tvary očí, jen se musí aplikovat správně a i když je pro všechny typy očí stejné, jen na vás je, jaký tvar linky na oku zvolíte a jak to nakonec bude působit. Na horním víčku by linka měla začínat v místě, kde začínají růst řasy. Nikdy linku nezačínejte ve vnitřním koutku oka, tím oči k sobě přiblížíte. V místě růstu řas by měla být linka co nejtenčí a posléze se postupně k vnějšímu okraji oka zesilovat. Tím docílíte žádaného výraznění, a oko se vám opticky neuzavře. Dávejte jen pozor, aby vám linka nesměřovala dolů a nedělala smutné oči, vždy je důležité oko vypozorovat, ještě když je otevřené a poté zvolit ten správný směr a tvar.

Podél spodní linky by barva měla být intenzivnější a také oko jemně zvýraznit podél řas. Naneste linku očním stínem pro zpevnění oka po celé spodní délce oka, ale ujistěte se, že se směrem dovnitř ztenčuje. Stejně silná kontura podél spodního víčka může oko opticky uzavřít a zmenšit a toto také bývá jedna z nejčastějších chyb. Nezapomeňte barvu aplikovat co nejblíže ke kraji řas. Mezi řasami a oční linkou by nemělo být nic vidět!

Pojďme se přesunout k možnostem aplikování. Nejčastěji se používá správný štěteček – Petr Lukeš Profesional – číslo 552 na oční linky a potom buď oční stín – který působí nejpřirozeněji, nebo tekutá oční linka nebo tužka.

37

 

Oční stíny pro aplikaci oční linky

Suchý stěteček namočíte do pudrových očních stínů, začnete od vnějšího koutku oka a po celé délce stín rozetřete tak, aby linka byla co nejtenčí ve vnitřní straně. Oční stíny mohou mít různou barvu – vyzkoušejte fosforové oční linky, nebo např. růžové, fialkové či žluté

 

Tužka na oči

Začněte ve vnějším koutku a nakreslete malé a lehké tahy směrem k vnitřnímu koutku. Aplikaci tužky můžete zpřesnit použitím štětce z červené kuny Petr Lukeš Professional 554. Tím přetřete a vyhlaďte právě nanesenou konturu. Ta pak bude vypadat jako jednolitá a bezchybná linie.

 

Tekuté linky, gel

Tyto linky používejte pouze na horní víčka, nikdy je nenanášejte na spodní okraj řas. Vypadají nepřirozeně a silně. Horní víčko krásně zvýrazní a prokreslí. Při aplikaci tekutých linek mějte na paměti, že s praxí se budete zdokonalovat. Jak je aplikovat? Začněte ve vnitřím koutku u řas a směrem ven postupně zesilujte, až dosáhnete vnějšího rohu tak si směrem nahoru můžete dovolit mírně přesáhnout do krásné ostré špičky, oči se tak opticky zvětší.

 

Natálie Hostačná

F: O.KošíkNapsat komentář

YOU MAY LIKE

B_2

BEAUTY DÜSSELDORF 2020