logo

Stylista

Prohlédněte si studentské práce z kurzu Stylista pořádaném Asociací vizážistů a stylistů ČR. Kurz Stylista bude mít v dubnu již své třetí opakování. První pětidenní blok je naplněn teoretickými poznatky, projekcemi a tvorbou konceptů. Vysvětlením všech důležitých pojmů a oblastí stylingu. Téměř každý den přináší i samostatné úkoly k vypracování návrhů a moodboardů.

Druhý pětidenní blok pak intenzivně prověří nově nabyté zkušenosti v praxi. Všichni budoucí absolventi si vyzkouší praktickou práci stylisty: nanošení stylingu z obchodů a showroomů, praktické aranžování oděvů pro fotografování a styling na modelkách pro focení. Získají tak praktické poznatky od precizní katalogové práce, přes page layout až po styling na modelkách.

I zdánlivě volný týden mezi oběma bloky kurzu není týden pro zahálení, ale týdnem plným samostatných úkolů, které zahrnovaly nejen analýzu stylu vybrané celebrity, ale také komplexní návrh corporate stylingu pro reálnou společnost, do jejíž pobočky je potřeba se zajít podívat. K naší radosti dopadly v minulých ročnících i samostatné práce skvěle a výsledky předčily naše očekávání.

Absolventi jsou dobře připraveni na práci stylisty, jak můžete posoudit nejen z přiložených fotografií, ale také z toho, že mnozí již nyní úspěšně pracují na reálných zakázkách pro své klienty.

Cílem kurzu Stylista je provést absolventa od výzkumných metod módy k hlubším znalostem sytému fungování módy, včetně její kulturní a historické, sociologické a technické komponenty. Budete schopnosti nejen interpretovat trendy, ale také vytvářet vlastní styl včetně jeho vhodné prezentace. A to v oblastech korporátního, osobního, magazínového, katalogového, komerčního a merchandising stylingu a zejména pak v oblasti módního stylingu a stylingu na fotografii. Naším cílem je připravit stylistu jako osobnost s hlubokými znalostmi, širokou škálou dovedností a zejména jako osobnost s vlastním módním názorem, který je schopna svou prací vyjádřit a dokonale sladit s danou situací.

Foto: Petr Lukeš
Makeup a hairstyling: Natálie Hostačná
Styling: Studentské práce na kurzu Stylista

 

Petr LukešNapsat komentář

YOU MAY LIKE

1512_V

Trend matných rtů

titul_nahled

Makeup Magazin 1 – 2019