logo

Módní trendy Podzim – Zima 2012/13

Sexualita a vyzývavost doplněna přísností a temností. To jsou jen některé hlavní myšlenky celé sezony. Dramatické míchání ženské sexuality a glamouru s military prvky a maskulinitou. Military prvky čerpají zejména z dekorativních historických uniforem a viktoriánské epochy. Lesklé panely a kombinace s matem. Kontrasty jemých prvků s drsnými. Výrazné knoflíky včetně kovových zejména na kabátech, ale i na dalších kusech oděvu. Své místo však najde i celá plejáda krajek, které kontrastují s typicky maskulinními detaily, jako například nárameníky. Mezi další dominantní styly patří velké oblečení, zdůrazňující šířku siluety se vsazenými barevnými prvky a sportovními detaily. Své místo najdou také motorkářské a letecké bundy. Moderní grafický design, zapínání na zip je velmi klíčové pro sezonu. Obrovským hitem jsou žebrované límce. Klíčové jsou také vzory a dekorativní plochy inspirované interiérovým designem. Středověké malby jako tisky a abstraktní geometrie. Silným prvkem jsou také čínské tisky. K sezoně patří také práce s průhledností a průsvitností.

trendy PZ 2012/13

K dalším výrazným prvkům sezony patří barevně a stylově oddělené rukávy, které vytváří kontrastní prvek mnoha typů oděvu. Objeví se například i kabáty s nefunkčními a pouze dekorativními rukávy. Bižuterie je nejen ideálním doplňkem, ale současně i častým prvkem, který nápadně dekoruje oděvy. Průstřihy na oděvu odhalující tělo, případně spodní vrstvy oděvů se stávají dalším trendem pro sezonu podzim – zima 2012/13. Milánští designéři připravili plejádu květinových tisků a výšivek. Důležité je také zdůraznění linie ramen a newlookové siluety boků. Makeup sezony je jednoduchý; s dramatickým akcentem na řasy či výraznou rtěnku a nebo dramaticky nalíčené oči. V trendu stále ještě zůstanou linky. Svůj prostor získají opět i temně černo fialové rtěnky. Jednoduchý makeup často akcentují dramatické doplňky. Účes na patky a ofinky a jednoduché nestrukturované vlasy.

Typické trendové barvy pro podzim-zimu 2012/13 jsou medově zlatá, oranžová tangerinka, ultramarinová zeleň, olympská modř, kouřově růžová a jasné chartreuse. K sezoně také neodmyslitelně patří černá a kombinace černo-zlaté, titanová šeď a odstíny temně hnědých tónů a rebarborové nati.

Petr LukešNapsat komentář

YOU MAY LIKE

1512_V

Trend matných rtů