logo

Krátké kalhoty pro Václava Havla

Jsou to právě dva roky co zemřela bezesporu jedna z nevýznamnějších osobností našich moderních dějin. Iniciativa http://www.denvaclavahavla.cz výročí úmrtí Václava Havla připomíná akcí Kalhoty pro Václava Havla. Gesto připomíná všeobecně známé Havlovo vkročení do politického života v roce 1989, inauguraci do prezidentského úřadu ve viditelně povytažených kalhotách. Byl to spíše důsledek nervozity, ale Havel následné komentáře bral s úsměvem. “Musím říct, že se z toho víceméně raduji.

fcbk-cover-nahled1

Říkám si, že je to docela něžný způsob posměchu vůči mojí osobě,” řekl tehdy.Umět se brát s rezervou, udělat si ze sebe legraci – byť je člověk třebas hlavou státu – je jedna ze vzácných lidských vlastností, pro které si tzv. kalhotáři Václava Havla váží.

Ke krátkým kalhotám se loni připojila Marta Kubišová, Ladislav Špaček, Eva Jiřičná a další osobnosti a díky médiím a sociálním sítím také desítky tisíc dalších lidí. Na Facebook lidé poslali na dva tisíce fotek svých vyhrnutých kalhot. Profily byly navíc připraveny v různých jazykových mutacích, takže fotky přicházely nejen z Česka, ale i ze Slovenska, Polska, Německa či Tchaj-wanu. „Letos chceme globální rozměr ještě více podpořit. Kampaň povedeme i ve francouzštině, španělštině či ruštině,“ říká mluvčí Kalhotového výboru Martin Benda.

Připojit svoje díky můžete na stránce https://www.facebook.com/DenVaclavaHavla

Myslím že je to velmi roztomilý způsob jak si připomenout Václava Havla.

Petr Lukeš

 Napsat komentář

YOU MAY LIKE

Titul_nahled-s

Makeup Magazin 2 – 2019

Punk a Vivienne Westwood