logo

Airbrush Makeup

Aplikace líčení metodou airbrushe patří bezesporu k trendům v oboru. Metoda, která se dříve v makeupu využívala hlavně pro okrajové efekty se stále častěji uplatňuje v běžných metodách líčení. Trendem je využití airbrushe v běžném líčení a také ve stage makeupu. Pokud jste se s metodou ještě nesetkali jedná se o metodu nanášení speciálních barev bezdotykově pomocí proudu vzduchu. Využívá se kompresoru který vám připravuje stlačený vzduch a airbrush pistole která pomocí proudu vzduchu a speciálních barev na bázi silikonu umožní aplikaci s poměrně přesnou regulací množství barvy.

Mezi hlavní výhody v běžném makeupu pak bezesporu patří bezdotykovost celé metody. Její silná stránka se ukáže zejména při korekcích a zakrývání barevných nedostatků pleti. Pupínků, pigmentových skvrn a podobně. Ve výraznějších stylech líčení pak k velmi silným stránkám patří možnost vytvářet velmi kreativní techniky a díky možnosti snadného vrstvení a prolínání barev dosahujete extravagantního makeupu s mimořádnou rychlostí a efektivitou.

V březnu probíhal v Asociaci vizážistů a stylistů ČR jeden z kurzů Airbrush makeupu. Z něj vám přinášíme několik ukázek využití airbrushe v různých stylech líčení.

V galerii  se podívejte na ukázku lehkého denního makeupu a ukázku silného potenciálu v korekcích pleti. Stejně dobře lze Airbrush využít u večerních a slavnostnějších typů líčení. Skvělá je také možnost kombinování klasických metod práce s airbrushí.  Aplikace glitrů a dokreslení obočí je na  fotografii večerního makeupu vypracováno klasicky.  Zbytek líčení je však airbrush. Obrovský potenciál pak skrývá možnost využít airbrush jako metodu vytváření extravagantních a extrémních stylů.

 

collageAirbrush_MM

 

 

 

 

 

 

 

Přes velmi silný potenciál a mnoho výhod není airbrush náhradou klasického makeupu. Je spíše alternativou, která dokáže rozšířit váš potenciál. Přínáší škálu nových možností a technik a vizážistovi nabídne skvělý prostředek pro práci. V mnoha situacích se klasické postupy ukáží jako nenahraditelné a airbrush v nich není technikou která by jim vytvářela konkurenci.

Mnohé metody jsou však airbrushí vytvořitelné rychleji a efektivněji. Některé styly dokonce nelze vypracovat  jinak než za pomoci airbrushe. Doporučuji vám tedy s metodou se seznámit a získat osobní zkušenost a osvojit si správné postupy. Práci s airbrushí musíte vyzkoušet sami nejlépe pod vedením zkušeného lektora. Nejlépe tak proniknete do způsobu jak zakomponovat air makeup do své běžné praxe a jak kombinováním technik získáte maximum ve prospěch skvělých výsledků.

Nakonec ještě nekolik fotografií ze zákulisí výuky a první kroky studentů při osvojování airbrushe.

 

 

Petr Lukeš

 Napsat komentář

YOU MAY LIKE

titul_nahled

Makeup Magazin 1 – 2019